Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки

Музей сучасного мистецтва Zeitz MOCAA був відкритий 22 вересня 2017 року на набережній Кейптауна. Це найбільший в світі музей, присвячений сучасному мистецтву Африки. Музей розроблений всесвітньо відомими дизайнерами Heatherwick Studio, що базуються в Лондоні.

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 1

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 2

Музей розташований на 9 500 м² спеціально спроектованого простору, розташованого на дев'яти поверхах, вирізаних з монументальної структури історичного зернового силосного комплексу. Силос, запущений з 1990 року, варто як пам'ятник індустріального минулого Кейптауна, свого часу найвищої будівлі в Південній Африці, тепер отримав нове життя завдяки трансформації Heatherwick Studio.

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 3

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 4

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 5

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 6

Галереї і атріумний простір в центрі музею були вирізані з щільною клітинної структури з сорока двох трубок, які упаковують будівлю. Розробка включає в себе 6 000 м виставкової площі в 80 галерейних приміщеннях, сад скульптур на даху, сучасне сховище і заповідники, книжковий магазин, ресторан, бар і читальні зали. У музеї також будуть розміщуватися центри для інституту костюма, фотографії, кураторської майстерності, кіно індустрії, театральної практики і художньої освіти

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 7

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 8

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 9

Zeitz MoCAA - Музей сучасного мистецтва Африки - фото 10

Томас Хетервік, засновник Heatherwick Studio, сказав:

"Ідея перетворити гігантське, невикористане, бетонне зерносховище з 116 вертикальних трубок в новий вид громадського простору була цікавою і переконливою з самого початку. Ми були в захваті від можливості розблокувати цю раніше мертву структуру і перетворити її в щось, де люди могли б бачити і насолоджуватися найнеймовірнішими творами мистецтва з африканського континенту ".

Київ, як і вся Україна, завжди раді дізнатися щось новеньке разом у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.