Велосипедний рай

В кінці серпня відбулося офіційне відкриття нової головної площі в Копенгагені - Karen Blixens Plads. Площа має унікальний горбистий ландшафт з порожніми пагорбами і невисокими велосипедними доріжками, створюючи новий та інноваційний спосіб паркування велосипедів.

Це одне з найбільших громадських місць в Копенгагені, загальною площею 21415 кв.м, де можна розмістити понад 2000 припаркованих велосипедів. Архітектурне бюро COBE під керівництвом Дена Стуббергаарда створило проект в тісній співпраці з інженерами-консультантами EKJ.

 

Відкритий і гостинний міський простір, розташований між будівлею Копенгагенського університету і будівлями Датської королівської бібліотеки в південному кампусі університету, є інноваційний, вражаючий і багатофункціональний архітектурний проект, в якому поєднуються екологічно чистий транспорт, адаптація до зміни клімату і біорізноманіття. Проект був підтриманий щедрим пожертвуванням від приватного фонду A.P Møller Fonden.

Об'єднана громадська площа і університетська площа спроектована як килим, який покриває хвилясту місцевість невеликих пагорбів і розбиває великий простір на більш дрібні зони з місцем для діяльності як на пагорбах, так і всередині них (під куполами). Три велосипедних пагорба були створені у вигляді литих бетонних черепашок, облицьованих викладеної вручну плиткою в кольорах, які повторюють зовнішній вигляд навколишніх будівель університету.

Копенгаген - один з провідних світових велосипедних міст, де більше 40 відсотків жителів міста їздять на велосипедах для щоденних поїздок на роботу. «У попередніх проектах ми розробляли інноваційні рішення для паркування велосипедів, які є природним елементом навколишнього середовища. Наприклад, на станції Nørreport ми створили так звані велосипедні ліжка, а тут, на Karen Blixen Plads, рішенням є велосипедні гірки. Інтегрований горбистий ландшафт створює простір з великою місткістю для велосипедів, дві третини з яких знаходяться в закритих приміщеннях усередині велосипедних пагорбів », - каже Dan Stubbergaard, архітектор і засновник COBE.

На додаток до забезпечення природи в університетському містечку, ландшафт також сприяє адаптації до зміни клімату, додаючи здатність справлятися з дощовою водою. Затримка дощової води в западинах в ландшафті використовує рекреаційні цінності води і створює невеликі вологі біотопи, які підтримують біорізноманіття, забезпечують випаровування дощової води і доповнюють канал в разі екстремальних опадів, таким чином сприяючи адаптації до зміни клімату. У дизайні використані прості, міцні і довговічні матеріали, так само як освітлення і меблі витримані в декількох простих елементах для забезпечення зручного міського простору. Всі вибрані елементи вимагають мінімального обслуговування.

Київ, як і вся Україна, завжди раді допомогти, здивувати, порадити, знайти для Вас що-небудь новеньке, запропонувати варіанти і поспілкуватися на нашому сайті takeandlive.com.ua.