Сауна в Золотому Яйці

Є такі незвичайні ідеї, про які потрібно хоча б знати. Наприклад, Сауна в Золотому Яйці. Унікальна сауна в формі SOLAR EGG - це художня інсталяція, натхненна контрастним і динамічним оточенням залізних руд Кіруни в Швеції.

SOLAR EGG - це овальна сауна, створена всесвітньо відомими художниками Mats Bigert і Lars Bergström. Вони черпають натхнення в арктичному кліматі Кіруни, де умови освітлення змінюються в залежності від сезону: від 24-годинний зимової темряви до цілодобового сонця в середині літа.

Сауна в Золотому Яйці - фото 1 

Сауна в Золотому Яйці - фото 2

Сауна в Золотому Яйці - фото 3  

SOLAR EGG, висотою п'ять метрів і шириною чотири метри, має оболонку з позолоченої нержавіючої сталі, яка відображає місто та околиці. Що складається з 69 окремих частин, установка може бути знята і перенесена в різні місця міста. Усередині тепло забезпечується дров'яним пальником в формі серця.

Сауна в Золотому Яйці - фото 4

Bigert & Bergström давно захоплюються відносинами людства з кліматом, природою, енергією і технологіями. Отримавши міжнародне визнання завдяки своїй кліматичній камері, спроектованої для World Expo в Лісабоні в 1998 році, вони працювали в різних мистецьких форматах - від скульптури і кіно до вистави.

Сауна в Золотому Яйці - фото 5

Сауна в Золотому Яйці - фото 6

У 2015 році Bigert&Bergström покрив вершину найвищої гори Швеції, Кебнекайсе, ізолюючим шаром, щоб перевірити, чи може геоінженерія допомогти уповільнити танення льодовиків. З березня по квітень 2017 року у шанхайському музеї мистецтв Minsheng Art Museum демонструвалася їх персональна виставка «Погодна війна». На виставці розглядалися спроби людини контролювати погоду і температуру на планеті.

Київ, як і вся Україна, завжди раді допомогти, здивувати, порадити, знайти для Вас що-небудь новеньке, запропонувати варіанти і поспілкуватися у нас в шоу-румі і на нашому сайті takeandlive.com.ua.