Відкриття Національної бібліотеки Катар

Катарська Національна Бібліотека (QNL) в Досі, розроблена OMA - Office for Metropolitan Architecture (офіс столичної архітектури), була офіційно відкрита 16 квітня еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом аль-Тані, Її Високістю шейхом Мозой бинтом Насером і генеральним директором Катар, Шейха Хінд бинт Хамад аль Тані, в присутності кількох глав держав з регіону і за його межами.

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 1

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 2

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 3

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 4

QNL охоплює Національну бібліотеку, Публічну бібліотеку, Університетську бібліотеку і колекцію спадщини, яка складається з цінних текстів і рукописів, пов'язаних з арабо-ісламською цивілізацією. У публічній бібліотеці розміщується понад мільйон книг і місця для тисяч читачів на площі 42 000 м2. Національна бібліотека є частиною освітнього відділу, нового навчального кампусу, в якому розміщуються супутникові кампуси провідних університетів та установ з усього світу. Інші будівлі, спроектовані OMA в новому кампусі, включають штаб-квартиру Катару і нове відділення для Науково-дослідного інституту.

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 5

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 6

Бібліотека задумана як одна кімната, в якій знаходяться як люди, так і книги.

Краї будівлі піднімаються з землі, створюючи три проходи, які вміщають колекцію книг і в той же час укладають центральний трикутний простір. Ця конфігурація також дозволяє відвідувачам отримати доступ до будівлі в його центрі. Проходи спроектовані як топографія стелажів, що перемежовуються просторами для читання, спілкування і перегляду.

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 7

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 8

Відкриття Національної бібліотеки Катар - фото 9

Книжкові полиці повинні бути частиною будівлі як з точки зору матеріальності - вони зроблені з того ж білого мармуру, що і підлога - і інфраструктури - вони включають штучне освітлення, вентиляцію та систему повернення книг. Колекція спадщини розміщена в центрі бібліотеки в шестиметровому розкопаному просторі, покритому бежевим травертином. Колекція також може працювати автономно, безпосередньо доступна ззовні.

Київ, як і вся Україна, завжди раді дізнатися щось новеньке разом у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua