Нові об'єкти в списках всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Промислове місто 20-го століття в Італії і місто-халіфат Медіна-Азахар в Іспанії з'явилися в оновлених списках ЮНЕСКО.

Новые объекты в списках всемирного наследия ЮНЕСКО - фото 1

Новые объекты в списках всемирного наследия ЮНЕСКО - фото 2

Івреа, промислове місто 20-го століття, розташований в регіоні П'ємонт і розроблений як полігон для Оліветті, виробника друкарських машин, механічних калькуляторів і офісних комп'ютерів. Він включає в себе великий завод і будівлі, призначені для обслуговування адміністрації та соціальних служб, а також житлові одиниці.

Цей архітектурний ансамбль, розроблений провідними італійськими містобудівниками та архітекторами, в основному в період з 1930 по 1960-і роки, відображає ідеї Товариства Руху (Movimento Comunità). Модельний соціальний проект висловлює сучасне бачення відносин між промисловим виробництвом і архітектурою.

Новые объекты в списках всемирного наследия ЮНЕСКО - фото 3

Новые объекты в списках всемирного наследия ЮНЕСКО - фото 4

Халіфат Місто Медіна Азахар, є археологічною пам'яткою міста, побудованого в середині 10 століття н.е. династією Омейядів як місце Халіфату Кордови. Після процвітання протягом декількох років він був розбещений під час громадянської війни, яка поклала кінець халіфату в 1009-10 роках. Залишки міста були забуті майже 1000 років до їх повторного відкриття на початку 20-го століття.

Новые объекты в списках всемирного наследия ЮНЕСКО - фото 5

Новые объекты в списках всемирного наследия ЮНЕСКО - фото 6

Новые объекты в списках всемирного наследия ЮНЕСКО - фото 7

Цей повний міської ансамбль має інфраструктуру, таку як дороги, мости, системи водопостачання, будівлі, декоративні елементи і предмети побуту. Він дає глибокі знання про нині зниклі західні ісламські цивілізації Аль-Андалусії в розпал її пишноти.

Київ, як і вся Україна, завжди раді дізнатися щось новеньке разом у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.