Нова Центральна бібліотека Калгарі

1 листопада 2018 нова центральна бібліотека Калгарі відкрила свої двері для публічного використання. Бібліотека означає початок нового розділу в житті міста, що зосереджується на створенні та інноваціях знань та культури.

Публічна бібліотека Калгарі є однією з найбільших бібліотечних систем в Північній Америці, де більше половини її мешканців є потенційними активними користувачами. Нове приміщення забезпечує простір​​​ для всіх типів людей и видів діяльності - для соціальнї взаємодії та обміну, для навчання та спокійного аналізу - для захисту унікальної громадянської функції, наданої бібліотеками сьогодні.

Нова Центральна бібліотека Калгарі - фото 1

Нова Центральна бібліотека Калгарі - фото 2

Нова Центральна бібліотека Калгарі - фото 3

Динамічний тришаровий фасад складається з модульного шестикутного шаблону, який виражає цілі бібліотеки - забезпечити простір, який запрошує всіх відвідувачів. Сукупні варіації на шестикутну форму розкидані по криволінійній поверхні будівлі в чергуючих панелях з фріттірованного скла і зрідка переливаючого алюмінію.

Кристалічна геометрія фасаду вирізана, щоб відкрити велику дерев'яну арку, яка охоплює відвідувачів по мірі їх наближення. Створена повністю з дощок західного червоного кедру з прилеглої Британської Колумбії, подвійна оболонка є однією з найбільших в світі дерев'яною рамою вільної форми.

Нова Центральна бібліотека Калгарі - фото 4

Нова Центральна бібліотека Калгарі - фото 5  

Усередині бетонна конструкція залишається відкритою і незавершеною, натякаючи на відкриті можливості всередині. Ритм балок і колон нагадує «СТОА», публічні, під відкритим небом колонади давньогрецької архітектури. Активна рослинність покликана дати людям відчуття, що бібліотека є місцем спілкування, а не сакраментальним сховищем книг.

На першому поверсі дитяча бібліотека пропонує ігрові майданчики, які надають простір для інтерактиву та малювання, ранніх програм навчання грамотності і повноцінний ігровий комплекс.

Нова Центральна бібліотека Калгарі - фото 5

Нова Центральна бібліотека Калгарі - фото 6   

На шести поверхах різні простори забезпечують цифрову, аналогову, групову та індивідуальну взаємодію. На самому верхньому рівні бібліотеки знаходиться Велика читальна кімната, задумана як коробка коштовностей, заправлена ​​в бібліотеку, що забезпечує простір для цілеспрямованого вивчення і натхнення. Читачі входять через перехідний простір з пом'якшеним світлом і акустикою.

Київ, як і вся Україна, продовжуємо дізнаватися новинки 2018 роки від світових брендів. Завжди раді дізнатися щось новеньке і неймовірне разом з Вами на зустрічі у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.