Королівська медаль за архітектуру

Королівський інститут британських архітекторів (RIBA) оголосив, що сер Ніколас Гримшоу отримає Королівську золоту медаль 2019 року, найвищу честь Великобританії за архітектуру. Королівська золота медаль схвалюється особисто Її Величністю Королевою і надається людині або групі людей, які мали значний вплив «прямо або побічно на розвиток архітектури».

Королівська медаль за архітектуру - фото 1

Ніколас Гримшоу грає лідируючу роль в британській архітектурі понад півстоліття, мабуть, найвідоміші і знакові об'єкти - це міжнародний термінал на лондонській станції Ватерлоо і проект Vision Eden в Корнуоллі. Ці дві будівлі ілюструють надзвичайний інноваційний підхід Гримшоу до архітектури і його модерністський почерк. Побудований зі скла і сталі, Міжнародний термінал виграв премію RIBA Building of Year Award в 1994 році.

Королівська медаль за архітектуру - фото 2

Королівська медаль за архітектуру - фото 3

Королівська медаль за архітектуру - фото 4

Подібно пузирю біома Проект Eden перетворив глиняну яму під всесвітньо відомий екологічний центр, який швидко став однією з найпопулярніших визначних пам'яток Великобританії.

Ніколас Гримшоу заснував свою власну практику в 1980 році, а протягом десятиліть з тих пір він і його команда створили вражаючий портфель проектів по всьому світі. Сьогодні його фірма налічує більше 600 співробітників з офісами в Лос-Анджелесі, Нью-Йорку, Лондоні, місті Доха, Дубаї, Куала-Лумпурі, Мельбурні та Сіднеї.

Королівська медаль за архітектуру - фото 5   

Гримшоу був головою журі численних національних і міжнародних конкурсів і нагород. Він багато разів читав лекції по всьому світі, навчав і викладав.

Дізнавшись новина про те, що він отримає Королівську золоту медаль в 2019 році, сер Ніколас Гримшоу сказав: «Я дуже радий почути про золоту медаль і хотів би подякувати тим, хто підтримав мою кандидатуру. Моє життя, а також практика, завжди були пов'язані з експериментом і ідеями. Я хотів би подякувати всім, хто коли-небудь працював в офісі, щоб внести свій внесок в наш банк ідей ».

Королівська медаль за архітектуру - фото 6

Королівська золота медаль буде представлена серу Миколі Гримшоу на спеціальній церемонії на початку 2019 року.

Київ, як і вся Україна, завжди раді дізнатися щось новеньке разом у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.