Як реставрувати шафу

Ми вже обговорювали, що є різні техніки декорування шаф, але завдання може бути трохи інший - зробити реставрацію.

Як реставрувати шафу своїми руками? Складність реставрації шафи полягає в тому, що це дуже великий предмет, який досить складно пофарбувати рівномірно і красиво, якщо Ви не професіонал, але все можливо, якщо захотіти. Тому початок будь-якої реставрації дуже однотипно - оцінка стану меблів, яка потребує реставрації, підбір кольору, фарби, лаку якщо потрібно і інших матеріалу. Далі потрібно перевірити всі механізми відкривання і іншу фурнітуру, чи потребують вони в заміні, якщо так, підбираємо, ремонтуємо. До всіх деталей повинен бути доступ для того, щоб їх добре відчистити і підготувати до фарбування. Коли всі поверхні підготовлені, можна приступати до фарбування - бажано, в два шари, рівномірно, в одному напрямку. Кожен шар вимагає ретельного висихання. Якщо запланували, можна ще покрити лаком, попередньо загрунтувавши всю поверхню.

Як реставрувати шафу - фото 1       

Як відреставрувати стару шафу? Відповідь на це питання не дуже складне, потрібно знати певний алгоритм. Отже, як реставрувати старі шафи:

  • оцінка фурнітури - заміна, видалення іржі, кріплення розхитаних петель;
  • очищення від старого лакового покриття - за допомогою наждачного паперу або шліфувальної машини;
  • обробка спеціальним антисептиком - від шашеля;​​​​​​​
  • виправляємо відколи й вм'ятини - грунтовка + шпаклівка в кілька шарів, чекаючи повного висихання;​​​​​​​
  • виправляємо глибокі тріщини і подряпини - за допомогою спеціального меблевого воску; наждачним папером остаточно готуємо поверхню до роботи;
  • нанесення декількох шарів грунту;​​​​​​​
  • фарбування, якщо заплановано два кольори, не забувайте про використання малярного скотча;​​​​​​​
  • розтин лаком, після повного висихання і повторної обробки грунтовкою;
  • фінальна обробка зовнішньої декоративної фурнітури.

Як реставрувати старовинну шафу? Старовинна шафа вимагає до себе більш дбайливого ставлення в процесі реставрації, як і зазвичай його цінність саме в тому, щоб відновити первісний вигляд. Тому на початковому етапі слід ретельно підібрати необхідні матеріали. Решта етапів відповідають попередньому алгоритму.

Київ, як і вся Україна, дізнаємося щось новеньке разом у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.