Френк Ллойд Райт - батько «органічної архітектури»

Френк Ллойд Райт був більше, ніж архітектором, він був художником, який також носив титул письменника, дизайнера інтер'єру і педагога.

Він розробив понад 1000 об'єктів за 91 рік життя, і 532 з них були втілені. Його тяга до навколишнього середовища була серцем і душею його робіт і спонукало заснувати філософію органічної архітектури. Ландшафтний дизайн мав вирішальне значення для його проектів.

Фрэнк Ллойд Райт - отец «органической архитектуры» - фото 1

Френк Ллойд Райт помер в 1959 році, але його спадщина досі має свій вплив.

П'ять найбільш пам'ятних будівель можуть розповісти про його життя і роботи:

  • 1910 г. - Будинок Робі - один з ранніх проектів Райт. Під впливом плоского, експансивного пейзажу прерій на Середньому Заході, де він виріс, робота Райта була зумовлена ​​стати в цьому особливому стилі. За словами Райт, «у прерії є своя краса, і ми повинні визнати і підкреслити цю природну красу, її спокійний рівень. Отже, пологі дахи, низькі пропорції, згладжені лінії неба, що пригнічують важкі димоходи й вкривають навіси, низькі тераси і виходять стіни, огороджувальні приватні сади ».

Фрэнк Ллойд Райт - отец «органической архитектуры» - фото 2

  • 1923 г. - Імперіал Готель - найзнаменитіша будівля Райта в Азії, нині зруйнований готель «Імперіал», де він об'єднав свої західні принципи дизайну і захоплення Японією. Поїхавши до Японії в 1905 році, Райт виявив жвавий інтерес до японського мистецтва та архітектури. Тому він прагнув виграти заявку на дизайн The Imperial Hotel в Токіо, що дало можливість продемонструвати сучасність Японії і залучити західних відвідувачів.

Фрэнк Ллойд Райт - отец «органической архитектуры» - фото 3

  • 1937 г. - Taliesin West - національний історичний пам'ятник, розташований в передгір'ях пустелі Макдауелл в Скоттсдейл, Арізона. Це також будинок Фонду Френка Ллойда Райт і Школи архітектури в Талієсин. Улюблений зимовий будинок Райта і жвава штаб-квартира братства Талієсин. Він був побудований і підтримується майже повністю Райт і його учнями, що робить його одним з найбільш особистих творінь архітектора.

Фрэнк Ллойд Райт - отец «органической архитектуры» - фото 4

  • 1939 році - Fallingwater - це провідне досягнення Райт в галузі органічної архітектури і «краще за всю історію американської архітектури» Американського інституту архітекторів. Його власники, Едгар і Ліліана Кауфманн, були видатної парою Піттсбурга, які були відомі своїм особливим стилем і смаком. Fallingwater залишався улюбленим місцем уїкендов сім'ї протягом 26 років. У 1963 році Кауфманн пожертвували власність Західній ПенсильванськійОхороні.

Фрэнк Ллойд Райт - отец «органической архитектуры» - фото 5

  • 1959 - Музей Соломона Р. Гуггенхайма - Різко контрастуючи з типовими прямокутними будинками Манхеттена, які його оточують, музей Райта нагадує білу стрічку, згорнуту в циліндричний згорток, який росте все ширше, спиралевидно піднімаючись до скляного стелі.

Фрэнк Ллойд Райт - отец «органической архитектуры» - фото 6

Київ, як і вся Україна, завжди раді дізнатися щось новеньке разом у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.