Арктичне сховище

Архітектурне бюро Snøhetta розробило центр для відвідувачів арктичного сховища під назвою «The Arc» в Лонгйіре, Шпіцберген, в 78° на північ від екватора Землі. Будівельні роботи активно ведуться. У співпраці з Норвезьким музеєм природничої історії, центр для відвідувачів надасть своїм слухачам інформацію про те, як унікальна геологія архіпелагу Шпіцберген змінилася за мільйони років.

Архітектура ділить центр для відвідувачів на два окремих сегмента: вхідна будівля і виставковий корпус. У вхідній будівлі можна знайти лобі, квиткову касу, гардероб і кафе, а також виробничі приміщення для Arctic World Archive і технічні приміщення. Структурний каркас з поперечного ламінованого бруса в поєднанні з жорсткими настінними дисками з масиву дерева утворює прямокутний обсяг будинку, який спирається на пальові фундаменти в скелі. Будівлю підвішено над землею, щоб запобігти нагріванню вічної мерзлоти і накопичення снігу. Вхідна будівля облицьований обпаленим деревом і темними скляними панелями, а інтер'єри складаються з відкритих дерев'яних елементів. Майданчики на даху призначені для розміщення сонячних панелей для збору сонячної енергії.

Арктичне сховище - фото 1

Арктичне сховище - фото 2  

Вхідна будівля і виставковий корпус контрастують один з одним за формою, фактурою і кольором. У той час як вхідна будівля є раціональним і стоїчним, виставочний будинок висловлює унікальну форму, масштаб і просторову послідовність, розроблену як позачасову, що не має масштабів форму, яка є одночасно знайома і потойбічна. Зовні виставочний будинок виглядає як міцний моноліт - його зовнішня поверхня утворена в результаті розмивання унікальних і часто екстремальних погодних умов. Він також може нагадувати органічну форму, пробурену з-під землі, оголюючи розшарування земної поверхні.

Доступ до виставкової будівлі здійснюється через скляний міст, який використовується для організації відвідувачів в невеликі групи. Міст відкриває захоплюючий вид на околиці і зовнішній вигляд виставкової будівлі. Контрастні обсяги призначені для того, щоб дати відвідувачам можливість вийти зі звичного входу в справжнє сховище всередині вічної мерзлоти Шпіцбергена.

З мостин на рівні землі відвідувачі зможуть візуально витягнути те, що зберігається в Архіві Арктичного світу і Глобальному насіннєвому сховищу Шпіцбергена. Вміст, що зберігається в цих сховищах, в даний час включає в себе колекцію творів мистецтва Едварда Мунка і рукописи Ватикану, що налічують 1500 років, а також відеокліпи бразильського футболіста Пеле і найбільшу колекцію насіння світу. Сховище зберігається при температурі 4° за Цельсієм і має приглушене освітлення, щоб ще більше посилити враження від перебування в одному зі справжніх сховищ. Контент сховищ можна побачити за допомогою проекцій на стіни, керованих сенсорними екранами, віртуальними враженнями та іншими фізичними та цифровими експонатами, розробленими в тісній співпраці з агентством оповідань Tellart.

Арктичне сховище - фото 3

Арктичне сховище - фото 4

В основі Сховища знаходиться зал Церемонії - умовний зал, який можна використовувати як для цифрових проекцій, так і лекцій, бесід, а також для індивідуального споглядання і роздумів. Ядро залу для церемоній має інтер'єр зі світлого дерева, на відміну від обробки з темного дерева на зовнішній оболонці. Центральним елементом залу для церемоній є велике листяне дерево, яке представляє рослинність, яка раніше росла на Шпіцбергені, де знайдені скам'янілості як древніх дерев (Метасекойя і Гінко), так і більш відомих листяних дерев, вік яких налічує більше 200 мільйонів років. В'яз, береза, лайм, каштан і багато інших широколисті види росли на Шпіцбергені 56 мільйонів років тому, коли температура була на 5-8° С вище. При нинішньому рівні викидів вуглецю температура може піднятися досить високо, щоб ліс знову міг рости на Шпіцбергені всього через 150-200 років. Дерево в залі для церемоній є одночасно символом минулого і закликом до дії - живим символом глобального потепління і нашої відповідальності за збереження Арктики і всієї природи для майбутніх поколінь.

Мета «The Arc» - просвіщати відвідувачів і надихати на інноваційні рішення щодо збереження світових продовольчих і цифрових ресурсів. Він також підкреслює значення унікальній кліматичній і політичної стабільності, яку можна знайти за Полярним колом, у вічній мерзлоті Шпіцбергена, і служить нагадуванням про те, як нам слід піклуватися про світові ресурси для майбутніх поколінь.

Київ, як і вся Україна, завжди раді допомогти, здивувати, порадити, знайти для Вас що-небудь новеньке, запропонувати варіанти і поспілкуватися на нашому сайті takeandlive.com.ua.