7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі

У четвер 29 листопада офіційно стартував сьомий випуск Амстердамського фестивалю світла. До 20 січня відвідувачі можуть помилуватися світловими роботами художників з усього світу в історичному центрі Амстердама. Цього року фестиваль представляє одну виставку, яку відвідувачі можуть побачити на човні, велосипеді або пішки. Всі художники були натхненні знаменитим дослідником Marshall McLuhan: «Середовище - це послання». Почесний гість Jeroen Henneman розробив інсталяцію «Дві лампи» для виставки, а зменшена версія - «Одна лампа» - доступна в рамках обмеженого випуску на фестивалі. Вперше відвідувачі зможуть проголосувати за свої улюблені твори, громадська нагорода буде вручена в останні вихідні фестивалю.

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 1

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 2

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 3

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 4

Скульптура «Поглинена світлом» британської Gali May Lucas зображує три фігури, що сидять поруч на лавці, їх голови нахилені, а особи висвітлені екранами смартфонів. Фігури присутні фізично, але їх увага в іншому місці. Відвідувачі можуть відчути вплив цих поз на інших, проходячи між фігурами. Тіні грають провідну роль в картині південно-африканського Marcus Neustetter «Тіньові пейзажі» на фасаді Scheepvaartmuseum. Він відтворює різні предмети з музейної колекції у вигляді плоского силуету і проектує їх на дві сторони будівлі. Висвітлюючи силуети декількома лампами, тіні створюють різні візерунки і уявні пейзажі.

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 5

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 6

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 7

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 8

Німецький художник Stefan Reiss об'єднує мистецтво і фізику в своїй творчості О.Т. 976. Рейсс був натхненний знаменитої теорією струн, яка стверджує, що все у всесвіті пов'язано невеликими вібруючими струнами. Твір складається з трьох площин, кожна з яких складається з десятків кабелів, що функціонують як екран для мінливої композиції; форма, яка може розгортатися нескінченно. Угорський Koros Design також поєднує в собі мистецтво і науку. Рухомі вогні в надувний установці А.Н.Н. (Штучна нейронна мережа) показує процес, який схожий на нашу діяльність мозку. Ці штучні нейронні мережі є одним з найвпливовіших засобів масової інформації нашого часу: вони використовуються для розпізнавання мови, самостійного водіння автомобілів і персоналізованих фільтрів в соціальних мережах.

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 9

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 10

7-й випуск фестивалю світла в Амстердамі - фото 11

Щороку інноваційні та високоякісні твори мистецтва, створені спільно національними художниками, дизайнерами та архітекторами, висвітлюють центр Амстердама. У 7-му фестивалі беруть участь щодня 29 світних робіт з 17 до 23 годин.

Київ, як і вся Україна, дізнаємося щось новеньке разом у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.