Багатофункціональний комплекс в Пекіні

Архітектурне бюро MAD, на чолі з Ma Yansong завершили проект «Чаоян Парк Плаза». Розташований він на південній околиці парку Чаоян в Пекіні - найбільший з решти парків в центральному діловому районі Пекіна - комплекс площею 220 000 кв.м включає 10 будівель. Маючи аналогічні положення і функціональне призначення, як Центральний парк в Манхеттені, «Чаоян Парк Плаза» створений не просто, як межа між парком і містом, а є як би продовженням природи.

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 1

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 2

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 3

«У сучасних містах архітектура розглядається скоріше як символ капіталу, влади і технологічного розвитку; в той час як природа існує незалежно », - сказав архітектор Ma Yansong. «Ми хочемо розмити межу між природою і мистецтвом. Людина є частиною природи, а природа - це те, звідки все починається і де все закінчується, тому нам потрібно навчитися цінувати і захищати природу ».

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 4

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 5

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 7

Натхненний традиційними китайськими пейзажами, в дизайн вводяться природні форми і простори ─ «гора, струмок, каміння, долина і ліс». Асиметричні офісні будівлі з двома вежами на північній стороні майданчика, розташовані біля підніжжя озера, схожі на дві гірські вершини, що ростуть з води. Дрібномасштабні, невисокі комерційні будівлі виглядають як гірські породи, які пережили довгострокову ерозію.

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 8

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 9

Навколишнє середовище формується гладкими, вигнутими поверхнями чорного і білого кольорів, створюючи спокійну і таємничу атмосферу. Пейзаж, який витканий між будівлями, включає в себе сосни, бамбук, скелі і ставки ─ всі традиційні елементи східного пейзажу, які мають на увазі більш глибокий зв'язок між архітектурою та навколишнім простором. При цьому, ідеал «природи» втілений не тільки в концепції дизайну, але і в інноваціях та інтеграції «зелених» технологій. Вертикальні плавники, видимі на зовнішньому скляному фасаді, підкреслюють гладкість і вертикальність веж, і також функціонують як енергоефективна система вентиляції та фільтрації. Ставок біля основи башти влітку працює як система повітряного охолодження, зменшуючи загальну температуру інтер'єру.

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 10

Багатофункціональний комплекс в Пекіні - фото 11

Коментуючи контраст з міськими будівлями, Ma Yansong сказав: «У нас є можливість спробувати створити інше місто, яке на духовному і культурному рівні можна порівняти з класичними містами східної філософії та мудрості».

Київ, як і вся Україна, завжди раді дізнатися щось новеньке разом з Вами на зустрічі у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.