«Кровоносна судина», як частина живого організму міста

Кожен будинок, кожен стовп, Він як частина організму,

Все повинно бути завжди у себе на місцях,

Хто ж він, той, хто бачить поза зоною цинізму,

Живучи райони і міста?!?

 

 

Сьогодні ми поговоримо про дивина в архітектурному світі.

Ми живемо в такий час, коли, здавалося б, уже все винайдено і побудовано, залишається тільки розвивати це і робити більш ергономічним і зручним, і тим не менш, обдаровані архітектори примудряються вигадати щось абсолютно нове зі звичайних всім звичних складових. Наша стаття саме про це.

Незабаром в Нью-Йорку з'явиться новий громадський арт-об'єкт. Точної дати зведення 16-поверхової будівлі поки немає. Але її творці обіцяють завершити всі роботи в 2018 році. Однак вже можна сказати, де вона буде розміщена. Це місце - район Хадсон Ярдс на заході Манхеттена в Нью-Йорку. Арт-об'єкт «виросте» в оточенні дерев і високих хмарочосів. Нова конструкція стане центральним елементом району Хадсон Ярдс, і, без сумнівів, новою визначною пам'яткою, яка притягуватиме до себе туристів.

Автор інсталяції - Томас Хезервік, дизайнер з Великобританії. В середині вересня 2016 р студія Хезервіка представила свій проект під назвою «Кровоносна судина» (Vessel), що символізує невід'ємну частину «живого організму» міста.

«Кровеносный сосуд», как часть живого организма города - фото 1«Кровеносный сосуд», как часть живого организма города - фото 2

Кровоносна судина — це новий вид арт-об'єктів, привабливий і інтерактивний, на який необхідно піднятися і досліджувати.

Він складається з 154-х вигадливо з'єднаних сходових маршів, майже 2500 окремих ступенів і 80 майданчиків, в цілому, Судина запропонує пройти майже милю шляху, піднімаючого над садами.

Об'єкту надали форму конуса, що розширюється від 50 футів біля основи до 150 у верхній частині. Увагу привертає не тільки геометрія, а й оболонка сталевого каркаса, виконана з полірованої сталі мідного відтінку, на якій буде спотворено відбиватися лежача внизу площина.

Ніздрюватий вид «Судини», на створення якої авторів надихнули індійські ступінчасті колодязі, дуже нагадує вулик, в якому сходовий марш є будівельним елементом. За словами Томаса Хезервіка, перед його студією стояло завдання розробити таку пам'ятку, на яку можна не просто дивитися, а й використовувати. Так, забравшись на спорудження, можна буде насолодитися видом міста з великої висоти, і з різних ракурсів. Варто відзначити, що люди з обмеженими можливостями теж зможуть забратися на «Судину». Спеціально для таких людей буде діяти ліфт, який доставить їх на одну з оглядових майданчиків.

«Кровеносный сосуд», как часть живого организма города - фото 3

«Кровеносный сосуд», как часть живого организма города - фото 4

«Коли я був студентом, я закохався в старий викинутий за межі місцевої будівельного майданчика дерев'яний сходовий проліт. Це привернуло мою уяву, і мені подобалося, що б він був частиною меблів і частиною інфраструктури. Ви можете піднятися вгору по сходах, стрибати по сходах, танцювати на них, втомитися на них, а потім - просто плюхнутися на них ... », - так студентське захоплення Хезервіка створило абсолютно новий конструктивний об'єкт.

Творіть і не зупиняйтеся, і нехай натхненням Вам буде будь-яка піщинка на Вашому шляху !!! :)