Архітектура спадщини Ushayqer

Традиційна пустельна грязьова архітектура Центрального регіону Неджд Саудівської Аравії.

Регіон Неджд - це район, де простягаються невеликі долини і села вздовж водних джерел. На місцеву архітектуру в значній мірі впливали переважно спекотні і сухі кліматичні умови, а також строгі соціокультурні традиції. Житла були тісно згруповані і розділені вузькими внутрішніми звивистими шляхами, щоб забезпечити постійну тінь. Будинки були, як правило, двоповерхові, побудовані навколо відкритого центрального двору і з'єднані коридорами вулиць. Звичайними будівельними матеріалами були глина, камінь, вапняк і деревина.

Архітектура спадщини Ushayqer - фото 1

Архітектура спадщини Ushayqer - фото 2

Протягом тисячоліть грязьові будинку представляли практичну мудрість і духовність людей, особливо жителів пустельних районів, які навчилися використовувати місцеві матеріали для будівництва будинків, які відповідали екологічним і культурним умовам, в яких вони жили.

Архітектура спадщини Ushayqer - фото 3

Архітектура спадщини Ushayqer - фото 4

Міська компактність - вікна без фасадів, менше впливу сонячного тепла і променів і більше руху повітря. Ushayqer оточений товстою стіною з масивними вежами і широкими дверима тамариску, які відвідувачі повинні пройти, щоб увійти в серце історичного села. Село складається з семи районів і має багато пальмових гаїв і садів, які прекрасно інтегровані в лабіринт шляхів.

Архітектура спадщини Ushayqer - фото 5

Архітектура спадщини Ushayqer - фото 6

Архітектура спадщини Ushayqer - фото 7

Сьогодні історичне село Ushayqer належить племені Тамім, і можна відвідати один з будинків губернатора Таміма.

Київ, як і вся Україна, завжди раді дізнатися щось новеньке разом у нас в шоу-румі і на сайті takeandlive.com.ua.